Kalifa Bohemica , ze Seberova dvora

Resinous Blue Admiral

Tento pes byl dovezen do ČR z Norska, aby osvěžil český chov. Dovezla ho Ing. Hana Petrusová.Používala ho ve své chovatelské stanici del Monte de Haya. Když mu bylo 5 let, chtěla mu popřát ještě nějaké fenečky a zapůjčila ho do naší chovatelské stanice.

A Resinous Blue Admiral, zvaný Lukášek, přenesl své vlastnosti na potomky. On sám je pes laskavý, má rád lidi, není bázlivý, ale ani útočný.

První jeho syn u nás je Viking Kalifa Bohemica , pes úspěšný na mnoha výstavách.

Další syn je Ignor Zlatá Chara, také pes laskavý, hodný, pečuje i o štěňata. Ignor dále předává tuto vyrovnanou povahu na své potomky, například Lotus Zlatá Chara, ten,ač pes lovecký, je správným otcem a vzorem svému synovi .Lotus a Lentilka Zlatá Chara se zúčastnili Klubových barvářských zkoušek 12.9.2010,Lentilka v těžké konkurenci tyto zkoušky vyhrála. V roce 2012 začal hodně krýt další Lukáškův vnuk, Livius Zlatá Chara, jediný krycí pes v ČR s pálenými znaky. A k údivu Pražských chovatelů kryje přirozeně a sám. To je tím, že není z úzké příbuzenské plemenitby.Tak v rychlém sledu nakryl 7 fen.

 

Potomci Lukáška jsou úspěšní i na výstavách, hlavně proto, že mají klidnou nebojácnou povahu.

 

Z jeho dcer jsou nejúspěšnější Xandra Kalifa Bohemica v majetku paní Marioly Dziemidowicz, tato fena je výborná matka,

Xara Kalifa Bohemica a Wilma Kalifa Bohemica - také výborné matky,

a Ywetta Kalifa Bohemica paní Ivany Zwyrtkové, 4x CACIB ,na Světové výstavě v Bratislavě celkově druhá,také skvělá matka,

a v neposlední řadě vynikající lovecká i výstavní fena Gabby z Vrculky z lovecké linie paní Aleny Košinové v majetku slečny Petry Bočkajové.

NVP Ostrava - V1, CAC, NV

Výstava:

NVP Ostrava - V1, CAC, NV

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode